Pianowanie poddaszy Lublin

przez | 28 listopada, 2021

Pianowanie poddaszy Lublin. Izolacja poddasza to kolejny z etapów budowy domu, jeden z ważniejszych. Dlaczego ważniejszych? Ponieważ jeżeli go pominiemy, to nie tylko będziemy zmuszeni mieszkać w budynku, który nie zapewni nam komfortu termicznego, ale przede wszystkim, narazi nas na znaczny wzrost rachunków za energię. Prawidłowo ocieplone poddasze ograniczy straty ciepła, a ocieplenie poddasza pianką PUR je całkowicie wyeliminuje. Poliuretan wciąż jednak przywodzi na myśl wiele pytań, których nie pozostawimy bez odpowiedzi.

Pianowanie poddaszy w Lublinie-jak ociepla się poddasze pianką?

Pianowanie poddaszy Lublin, czy inne miasto — nieważne, zawsze należy zlecić je fachowcom. Tylko wykwalifikowana ekipa wie, jakich zasad przestrzegać, jak wykonać prace w odpowiedniej kolejności oraz jaką wilgotność powinno mieć drewno. Izolacja odbywa się za pomocą specjalnego pistoletu do natrysku, który aplikuje pianę na daną powierzchnię. Po natrysku piana pęcznieje ponad stukrotnie, niemalże od razu uzyskując właściwości użytkowe. Trafia nawet w trudno dostępne miejsca, tworząc trwałą i jednolitą powierzchnię, która chroni drewno przed wilgocią, czy szkodnikami.

fot. pixabaycom | cc0

Czy można samodzielnie wykonać izolację poddasza pianą PUR?

I tu wracamy do pierwszego pytania. Jeżeli kogoś nie przekonuje fachowa wiedza, jaką trzeba posiadać, to może warto przedstawić niebezpieczeństwo podczas wykonywania pianowania poddasza. O ile sama piana jako materiał izolacyjny, jest całkowicie bezpieczna dla otoczenia i środowiska, to jej natrysk już nie. Fachowcy wyposażeni są w specjalne kombinezony ochronne, rękawice, maski i okulary nie bez powodu. Piana zwiększając swą objętość podczas natrysku, może spowodować ogromne niebezpieczeństwo, trafiając na przykład do oka.
Jakie korzyści płyną z ocieplania poddasza pianką poliuretanową?

Pianka PUR zapewnia skuteczną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem i wychładzaniem, zapewniając komfort termiczny o każdej porze roku. Nie powoduje gromadzenia się wilgoci, chroni drewno przed butwieniem oraz pleśnią. Izolacja pianą gwarantuje również zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, nawet o 50%.

Pianowanie poddaszy Lublin — cena?

Na cenę wpływ ma wiele czynników, takich jak skomplikowanie konstrukcji, wielkość powierzchni, grubość warstwy izolacji i rodzaj zastosowanego materiału. Przed ustaleniem ceny, ekipa zawsze przyjeżdża na budowę, mierząc i oceniając stopień skomplikowania prac. Pamiętajmy jednak, że izolacja pianą to inwestycja na długie, długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *