Pianowanie poddaszy Lublin

przez | 28 listopada, 2021

Pianowanie poddaszy — Lublin i cała Polska, pokochały ten sposób izolacji miejsca, które w każdym domu narażone jest na największe straty ciepła. To właśnie przez nieocieplone poddasze może uciec nawet 35% ciepła całego budynku. Prawidłowa izolacja to zatem sposób na zapewnienie najwyższego komfortu domownikom oraz duże oszczędności związane z ogrzewaniem i energią. Czy piana rzeczywiście jest najlepszym materiałem izolacyjnym na poddasze i dlaczego?

Pianowanie poddaszy w Lublinie najlepszym sposobem na trwałą izolację

Choć piana poliuretanowa znana jest na rynku już od kilkudziesięciu lat, dopiero teraz zyskuje swoją największą popularność w branży termoizolacji. Jeszcze do niedawna, poddasza najczęściej ocieplało się wełną mineralną, którą miliony ludzi ceni za właściwości — między innymi jej niepalność. Niestety zabiera dużo miejsca, bo wymaga grubszej warstwy oraz ciężko idealnie dopasować ją w trudno dostępnych miejscach. Mniej popularny, ale również często wykorzystywany na poddaszach jest styropian, posiadający zadowalające właściwości termiczne.
Prawdziwą innowacją na rynku termoizolacji jest jednak piana PUR. Zyskuje coraz większe grono zwolenników — klientów, którzy po latach pokazują, że ich izolacja z pianki PUR w żadnym stopniu, nie zmieniła swoich właściwości, czym nie mogą pochwalić się użytkownicy tradycyjnych rozwiązań. Pianowanie poddaszy Lublin to gwarancja skutecznej i trwałej izolacji. Pianka PUR zapobiega powstawaniu mostków termicznych, chroniąc budynek przed stratami ciepła. To jednak nie wszystko, piana wnikając w najmniejsze szczeliny, tworzy jednolitą i trwałą powierzchnię, która zapewnia jednocześnie świetną barierę przeciwwilgociową, wzmacniając całą konstrukcję. To z kolei zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Pianowanie poddaszy nie obciąża ponadto poddasza, ponieważ poliuretan jest niezwykle lekki.

fot. pixabaycom | cc0

Ocieplanie poddaszy pianką PUR — o tym należy pamiętać

Tylko zatrudnienie wykwalifikowanej ekipy, da gwarancję prawidłowo wykonanej izolacji oraz dobrej jakości materiału. Fachowcy będą pamiętali o takich aspektach, jak: sprawdzenie wilgotności drewna, zabezpieczenie stolarki okiennej i innych elementów, czy zabezpieczenie powierzchni, która tego wymaga specjalną folią. Ponadto prawidłowo wykonana izolacja pianką będzie estetycznie wyglądała. To, o czym należy pamiętać, to fakt, że pianowanie poddaszy to sposób na długie lata życia w komfortowych warunkach, w domu, który nie tylko zapewnia przyjemne ciepło zimą i powiew chłodu latem, ale przede wszystkim pozwala na duże oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *