Pianowanie poddaszy Lublin

przez | 28 listopada, 2021

Pianowanie poddaszy Lublin. Pianowanie, czyli izolacja poddaszy pianką poliuretanową, zwaną pianką PUR to sposób na spore oszczędności i poprawę komfortu życia w naszym domu. Pianka nadaje się do ocieplania nowych, jak również już istniejących budynków. Nadaje się do każdej powierzchni, wypełniając dokładnie nawet najmniejsze szczeliny. To trwałe, skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie, będące korzystną inwestycją w przyszłość naszego domu.

Pianowanie poddaszy w Lublinie i nie tylko — jak wygląda i kiedy się na nie zdecydować?

O ile nanoszeniem piany zajmuje się wykwalifikowana ekipa, jest to czynność stosunkowo szybka i prosta. Piankę zawsze rozpyla się za pomocą specjalnego pistoletu do natrysku, który pod wpływem wysokiego ciśnienia w nadajniku, rozpyla ją na daną powierzchnię. Pianka po natrysku znacznie pęcznieje (ponad stukrotnie) i błyskawicznie nabiera właściwości użytkowych. Po natrysku należy odczekać, aż pył opadnie i można przystąpić do dalszych prac. Bardzo ważne jest przestrzeganie zasad BHP i posiadanie specjalnych kombinezonów ochronnych i masek oraz okularów. O tym jednak doskonale wiedzą fachowcy.

Jeżeli chodzi o poddasza, to najczęściej wykorzystywanym materiałem do ich izolacji jest pianka PUR otwartokomórkowa. Jest tańsza od pianki zamkniętokomórkowej. Minimalna warstwa izolacji jeszcze do niedawna wynosiła około 20 cm. Należy jednak wiedzieć o tym, że grubość izolacji określają nie tylko przepisy, ale również założenia projektowe, czy oczekiwania względem skuteczności ocieplenia. Pianowanie poddaszy w Lublinie rozpoczynamy zawsze od sprawdzenia wilgotności drewna — tak powinna postąpić każda wyspecjalizowana ekipa. Wilgotność drewna powyżej 12% powinna całkowicie wstrzymać prace. Należy również zwrócić uwagę, by izolacja pokryła bardzo szczelnie całą wymaganą powierzchnie, a stolarkę drzwiową i okienną powinno się całkowicie zasłonić.

fot. pixabaycom | cc0

Pianowanie poddaszy Lublin — cena

Ciężko podać jedną konkretną cenę za ocieplanie poddaszy pianką poliuretanową. Koszt różni się w zależności od wielkości oraz skomplikowania danej powierzchni. Na ostateczną cenę wpływają na przykład trudno dostępne miejsca, w jakie trzeba dotrzeć, czy stopień skomplikowania połaci. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że pianki poliuretanowej, w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych, nie trzeba po kilkunastu latach wymieniać. Jest to więc inwestycja na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *